Nowinki,Technologie

Przegląd nowinek w sporcie. Kwiecień 2019

NuBike

Rower ten wyróżnia się spośród innych z uwagi na wyjątkową budowę. Na próżno szukać w nim łańcucha przenoszącego moment obrotowy na tylne koło.  Rama roweru wykonana jest z włókna węglowego, co ma duże znaczenie dla całkowitej jego wagi, bo wynosi ona zaledwie około 8.16 kg. Z łatwością można go rozłożyć na części, więc zmieści się do większości bagażników samochodowych. Więcej możecie przeczytać na stronie producenta .

Forpheus

Stół wyposażony w ramię robota sterowane przez sztuczną inteligencję to propozycja dla osób nie mających partnera do wspólnej gry w tenisa stołowego.  Dwa czujniki ruchu śledzą człowieka grającego z robotem, a kamera wykrywa położenie rakietki. Ramię poruszą się w 6 osiach pozwalając robotowi umiejętnie uderzać piłeczkę. Szczegółowy opis znajdziecie na stronie Omron.

SpeedGate

Sztuczna inteligencja stworzyła nową dyscyplinę sportu o nazwie Speedgate . Do tej niecodziennej rzeczy doszło, dzięki firmie znanej z produkcji kart graficznych Nvidia. Sieć neuronowa uczona na podstawie 400 różnych dyscyplin sportowych utworzyła nowe zasady gry. W Speedgate występują dwie 6-osobowe drużyny na boisku z trzema bramkami. Punkty zdobywa się kopiąc lub rzucają piłkę do rugby  i strzelając do bramek na końcach boiska lub przez podania przez bramkę środkową. Nvidia przedstawiła zasady swojej nowej dyscypliny w sposób graficzny tutaj.

VR Regatta

Dzięki startupowi Marineverse i ich aplikacji VR Regatta  można cieszyć się żeglowaniem nawet w złą pogodę. Oprogramowanie działa na urządzeniach HTC Vive, Oculus Rift lub Oculus Go. Teraz niedoświadczeni żeglarze mogą w tani i bezpieczny sposób zdobywać umiejętności i doświadczenie, które przyda im się w trakcie rzeczywistych zmagań na wodzie.

Zestaw sensorów Leomo

Zestaw sensorów Leomo służy do nagrywania ruchów sportowca w trakcie wykonywania ćwiczeń. W poniższym filmie można zobaczyć w jaki sposób zestaw ten można wykorzystać do poprawy rezultatu czasowego w maratonie.

Mogą Ci się również spodobać...

1 komentarz

  1. Wiolka says:

    Precyzyjne analizy, udogodnienia, ciekawe gadżety…Związek między nowymi technologiami a sportem staje się coraz mocniejszy,ciekawe czy jest coś na motywację-czyli coś dla mnie 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.