Nowinki

Przegląd nowinek w sporcie. Czerwiec 2020

Czujniki dla karateków

KikSense [1] stworzyło czujniki dla osób trenujących karate. Zestaw czujników (IMU – trójosiowy żyroskop i trójosiowy przyspieszeniomierz) zakłada się na nadgarstki oraz kostki u nóg. Na początku trener z założonymi czujnikami nagrywa uderzenia, a następnie przekazuję czujniki do ucznia, który na podstawie nagrań/zapisów jest oceniany przez  aplikację.  Cały system został opatentowany dzięki czemu można zapoznać się z jego bardziej szczegółową zasadą działania – link. Zestaw można wykorzystywać zarówno do treningów jak i do przyznawania punktacji na zawodach karate.

Zegarek i Platforma Team8

Zespół Team8 [2] postanowił zachęcić dzieci (5-12 lat) do aktywności fizycznej przez zastosowanie grywalizacji w swojej aplikacji.  Za pomocą ich zegarka dzieci tworzą postać superbohatera, którym później mogą grać. Jednak do gry superbohater potrzebuję energii, którą można dostarczyć jedynie przez uprawianie aktywności fizycznej.  Gry są wieloosobowe, więc dzieci posiadające zegarek Team8 mogą zapraszać się nawzajem do zespołów lub ze sobą konkurować, co stanowi dla nich dodatkową motywację i przekłada się na ich większą aktywność fizyczną. W trakcie gry przyznawane są punkty, które pozwalają na rozwój superbohatera, a tym samym na lepsze osiągnięcia w grze.

Pulsometr Wahoo

Pulsometr Wahoo[3] sprzedawany jest w trzech konfiguracjach. TICKR i TICKR X zakładane są na klatkę piersiową, a TICKR FIT na ramię.  Producent usprawnił swoje pulsometry i miesiąc temu wprowadził na rynek ich nową generację. Oprócz poprawienia wyglądu i wygody użycia, została zwiększona żywotność baterii (z 350 do 500 godzin) oraz dodano możliwość utrzymywania jednocześnie trzech połączeń Bluetooth. Ponadto TICKR X nowej generacji pozwala obecnie w pamięci wewnętrznej zapisać  50 godzin zebranych pomiarów. Więcej na temat nowych pulsometrów Wahoo dowiecie się z poniższego filmu.

 

Źródła

  1. https://www.kiksense.com/
  2. https://team8.tv/en/
  3. https://eu.wahoofitness.com/

Mogą Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.