Nowinki

Przegląd nowinek w sporcie. Maj 2019

Lustro do treningu domowego

Elektroniczne lustro z funkcjonalnością trenera personalnego to propozycja dla osób niemających czasu na siłownie lub sale fitness. Na pierwszy rzut oka wygląda, jak zwykłe lustro, ale po uruchomieniu wyświetlacza LCD pozwala odbierać  transmisje treningów w czasie rzeczywistym lub na żądanie. Gadżet ten kosztuję 1495  dolarów, a subskrypcja miesięczna wynosi 39 dolarów. Daje ona dostęp do streamów treningów prowadzonych w czasie rzeczywistym oraz na żądanie podzielonych na kategorie: cardio, boks, trening siłowy, joga, barre, pilates, HIIT .Do lustra dołączony jest czujnik tętna zakładany na klatkę piersiową, który przesyła dane po Bluetooth. Można również to  urządzenie zasilać w dane zbierane przez zegarek Apple. Na podstawie danych biometrycznych urządzenie sprawdza poziom zaangażowania użytkownika. Lustrem steruje się za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej.

Więcej przeczytacie na stronie producenta.

Sensor dla pływaków

Firma Instabeat przygotowała specjalny sensor zakładany na okulary pływackie, który obecnie kosztuję 249 dolarów. Na swojej stronie napisali, że ponad 250 pływaków brało udział w tworzeniu tego rozwiązania, a jeszcze więcej osób wspierało projekt w postaci crowdfundingu, czyli finansowo.  Trzy kolory, kolejno niebieski, zielony i czerwony informują na okularach o poziomie intensywności treningu. Sensor zlicza liczbę przepłyniętych długości basenu, tempo, dystans, spalone kalorie oraz wzorzec oddychania. Dokładne wyniki przeprowadzonych pomiarów można wyświetlić na aplikacji mobilnej.

Na rynku istnieją tańsze sensory dla pływaków, które mierzą podstawowe charakterystyki w tym między innymi tętno. Jednym z nich jest Polar OH1 do nabycia za kwotę około 300 złotych.

Swimmo natomiast ma w swojej ofercie zegarek za 199 dolarów. Do funkcjonalności zegarka należy pomiar pulsu, kalorii, liczby przepłyniętych basenów i całkowity dystans. W czasie rzeczywistym za pomocą wibracji informuję o zdefiniowanych akcjach.

Czujnik przechwytywania ruchu

Przechwytywanie ruchu (ang. motion capture, MoCap) to technika polegająca na przechwytywaniu trójwymiarowych ruchów sportowców i zapisywaniu ich w postaci elektronicznej w pamięci komputera. Notch stworzyła do tego specjalne urządzenie zawierające w podstawowej wersji 6 jednostek do nawigacji inercyjnej ( ang. intertial measurement unit, IMU) , a w rozszerzonej nawet do 18.  IMU za pomocą żyroskopu i przyspieszeniomierza śledzi orientację obiektu w dwóch osiach Koszt tego zestawu to 379 dolarów. Składa się on z 6 sensorów zamocowanych na pasach i dwóch mocowanych za pomocą klipsów do tego w pudełku znajduję się stacja do ładowania.Firma wydała do urządzenia SDK (ang. software development kit) i szablony aplikacji dla systemów iOS oraz Android, więc można przygotować swoją aplikację wykorzystującą dane pozyskane za pomocą Notcha.

 

Mogą Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *