Ciekawostka, Nowinki

Przegląd nowinek w sporcie. Luty 2020

Rower stacjonarny Peloton

Wyróżnikiem tego roweru jest dotykowy 22” ekran za pomocą którego można uczestniczyć w treningach online do których dostęp  uzyskuję się za pośrednictwem zdalnego repozytorium. Treningi wideo trafiają do repozytorium każdego dnia  po ich wcześniejszym nagraniu w studio Peleton. Nagrania są dostępne dla użytkowników całą dobę przez siedem dni w tygodniu.  W poniższym filmie Benji Jones na kanale Tech Insider opowiada o swoich wrażeniach i uzyskanych efektach po dwóch tygodniach wykonywania 45 minutowych treningów na tym rowerze.

Sensor dla pływaków Galerdo

Ciekawym produktem od firmy Galerdo jest sensor dla pływaków posiadających głosowe powiadomienia o pokonanym dystansie. Urządzenie dodatkowo zbiera dane o prędkości, liczbie przepłyniętych długości basenu oraz o liczbie spalonych kalorii.

Ćwiczenia z piłką

InteractiveSQUASH i MultiBall to interesująca propozycja od firmy FUN WITH BALLS GmbH szczególnie dla młodych sportowców. Technologie te pozwalają z dowolnej ściany zrobić interaktywne urządzenie do ćwiczeń z piłką.

Analiza potu w czasie rzeczywistym

Na temat monitorowania charakterystyk fizjologicznych przy pomocy analizy potu napisano wiele artykułów [1], [2], [3], [4]. Badania w tym obszarze przynoszą obiecujące rezultaty, co zapewne w niedalekiej przyszłości przełoży się na rynku na wzrost liczby urządzeń dla sportowców posiadających wbudowany czujnik do analizy potu.

Źródła

  1. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0039914020300928
  2. https://www.nature.com/articles/s41928-018-0043-y
  3. https://www.medgadget.com/2019/08/stick-on-wearable-sweat-sensors-to-monitor-exercise-disease.html
  4. https://newatlas.com/wearables/watch-shaped-body-chemistry-sensor-sweat/

 

Mogą Ci się również spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *