Nowinki

Przegląd nowinek w sporcie. Październik 2020

Okulary przeciwsłoneczne Julbo EVAD-1

Francuski producent okularów przeciwsłonecznych zwyciężył w rankingu „Outdoor Sports Valley” w kategorii innowacji 2020 i zdobył „French Outdoor Award” za okulary EVAD-1. Okulary posiadają wbudowany wyświetlacz ActiveLook, na którym widoczne są dane takie, jak: tempo, prędkość, pokonany dystans, czas. Listę urządzeń kompatybilnych z okularami znajdziecie w tym linku.  Rozdzielczość wyświetlacza w okularach to 242x205px. Więcej na temat tego gadżetu dowiecie się z poniższych filmów oraz z informacji umieszczonych na stronie jego producenta.  Okulary są godne polecenia szczególnie dla osób, które poświęcają dużo czasu na treningi wytrzymałościowe.

 

 

SportsImproVR do treningu tenisa i baseball

Jeżeli chcesz zacząć trenować tenis lub baseball, a nie masz w okolicy miejsca gdzie możesz to robić to SportsImproVR jest rozwiązaniem dla Ciebie. Przy wykorzystaniu gogli do VR (HTC Vive lub Samsung Gear VR) będziesz mógł rozpocząć trening bez względu na pogodę, miejsce i co więcej nie będzie potrzebny Ci trener oraz partnerzy do treningu.

Gra do treningów fitness

Quell przygotowuję grę do treningów używającą, jako kontrolera „Gauntlet Wearable” składającego się ze specjalnych rękawiczek i uprzęży/szelek.  Kontroler spełnia dwie funkcje, a mianowicie przez czujniki ruchu zbiera dane o położeniu gracza oraz wyposażony w oporowy mechanizm wpływa na poziom trudności wykonywania treningu. Ponadto gra będzie posiadać mechanizmy grywalizacji motywujące do poprawiania wyników i regularnego trenowania.

 

Mogą Ci się również spodobać...

1 Comment

  1. […] w zegarek. Może to stanowić ciekawą alternatywę do okularów EVAD-1, które opisywaliśmy w tym artykule. Producent zapewnia, że okulary są lekkie, bo ważą tylko 90 gram i pozwalają na wykonywanie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *